تبلیغات
₪ داستان های الهام بخش قرآن کریم ₪ - معجزات قرآن کریم از دید ریاضی

.:: به ₪ داستان های الهام بخش قرآن کریم ₪ خوش آمدید ::.

.::  به نام خداوند بخشنده و توانا ::.

برای ارتباط با مدیر سایت می توانید با آی دی و آدرس پست الکترونیک زیر در تماس باشد :

امیر حسین :

a.tabtal@yahoo.com

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -پنجشنبه 2 تیر 1390 نظرات » نویسنده: امیر حسین


با سلام خدمت به بازدیدکنندگان عزیز سایت تبتل در این پست برای شما معجزات قرآن کریم از دید ریاضی را گذاشتم که امیدوارم  مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد .

یکى از بزرگترین معجزات [۷۴:۳۵]
پدیده بى نظیرى که در قرآن وجود دارد، در هیچ کتاب نوشته دست بشر یافت نمیشود. هر یک از عناصر قرآن داراى ترکیبى است ریاضى: سوره ها، آیات، لغات، تعداد حروف، تعداد کلمات هم خانواده، تعداد و انواع اسم هاى الهى، طرز نوشتن بعضى لغات، عدم وجود یا تغییر عمدى بعضى حروف در بعضى لغات و بسیارى از عوامل دیگر قرآن بغیر از محتویاتش، همگى داراى ترکیبى خاص هستند. سیستم ریاضى قرآن دو جنبه مهم دارد: (۱) انشاء ریاضى، و(۲) ساختمان ریاضى قرآن که شامل شماره سوره ها و آیات است. بخاطر این کد ریاضى جامع، کوچگترین تغییر در متن یا ساختمان ترکیبى قرآن، بلافاصله آشکار میشود.

بسادگى قابل درک

غیر قابل تقلید

براى اولین بار در تاریخ، ما کتابى داریم با اثبات نویسندگى الهى_ ترکیب ریاضى ماوراء انسانى.

خوانندگان این کتاب به آسانى میتوانند معجزه ریاضى قرآن را بررسى کنند. کلمه خدا (الله) در سراسر قرآن با حروف بزرگ و پر رنگ نوشته شده است. در گوشه سمت چپ پایین هر صفحه، مجموع تعداد دفعاتى که کلمه "خدا" از ابتداى قرآن تا آن صفحه تکرار شده است، نوشته شده. شماره نوشته شده در گوشه سمت راست پایین صفحه، مجموع شماره آیاتى است که کلمه "خدا" در آنها تکرار شده است. آخرین صفحه کتاب، یعنى صفحه ۶۰۴، جمع کل تعدد تکرار کلمه "خدا" را در قرآن نشان میدهد که ۲۶۹۸ مرتبه است، یا ۱۴۲۱۹. مجموع شماره آیاتى که دارى کلمه "خدا" است، میشود ۱۱۸۱۲۳، این عدد هم بر ۱۹ قابل قسمت است: (۱۱۸۱۲۳=۱۹۶۲۱۷).

عدد نوزده مخرج مشترک سراسر سیتم ریاضى قرآن است.
این پدیده بتنهایى اثبات غیر قابل تقلیدى است که نشان میدهد قرآن پیغام خدا است به دنیا. هیچ بشرى نمیتوانسته حساب ۲۶۹۸ تکرار کلمه "خدا" و تعداد شماره آیاتى را که کلمه "خدا" در آنها تکرار شده است، داشته باشد. این پدیده خصوصا غیر ممکن است وقتیکه در نظر داشته باشیم (۱) که قرآن در زمان جهالت و نادانى آشکار شد، و (۲) سوره ها و آیات وحى شده از نظر زمان و مکان وحى با هم فاصله بسیارى داشتند. ترتیبى که سوره ها و آیات در ابتدا فرستاده شد، بکلى با آخرین ترتیب قرار گرفتن شان (ضمیمه ۲۳) فرق داشت. اما، سیستم ریاضى قرآن تنها به کلمه "خدا" محدود نیست؛ بلمه بسیار گستر
ده، بسیار پیچیده، و کاملا جامع است.
حقایق ساده
مانند خود قرآن، کد ریاضى قرآن از بسیار ساده تا بسیار مشگل تغییر میکند. حقایق ساده مشاهداتى است که بدون هیچ وسایلى میتوان آنها را بررسى کرد. حقایق پیچیده به کمک ماشین حساب یا کامپیوتر قابل رویت است. بررسى حقایق زیر به هیچ وسیله اى احتیاح ندارد، اما خواهشمند است بخاطر داشته باشید که همه اینها به متن عربى اصلى اشاره دارد:

۱. اولین آیه (۱:۱)، معروف به "بسم الله، شامل......................۱۹ حرف است.

۲. قرآن داراى ۱۱۴ سوره است که میشود................................۱۹۶ .

۳. مجموع آیات در قرآن ۶۳۴۶ است که میشود......................۱۹۲۳۴ .

[۶۲۳۴ آیه شماره گذارى شده است و ۱۱۲ آیه (بسم الله) شماره گذارى نشده است که میشود ۶۲۳۴ =۱۱۲+۶۲۳۴] توجه کنید که ۶+۴+۳+۶ میشود...........۱۹ .

۴. بسم الله ۱۱۴ مرتبه تکرار شده است، با وجود غیبت مرموز آن در سوره ۹ (درسوره ۲۷ دو بار تکرار شده است ) و ۱۱۴ = ..................................۱۹۶ .

۵. از غیبت بسم الله در سوره ۹ تا بسم الله اضافى در سوره ۲۷، دقیقا.......... ۱۹ سوره است.

۶. مجموع شماره سوره ها از ۹ تا ۲۷ (۲۷+۲۶+......+۱۲+۱۱+۱۰+۹) = ۳۴۲ یا ............۱۹۱۸.

۷. این مجموع (۳۴۲) همچنین مساوى است با مجموع کلمات بین دو بسم الله سوره ۲۷، و ۳۴۲ =.................................۱۹۱۸.

۸. اولین آیات معروفى که اول وحى شد (۵-۱:۹۶) شامل ...........۱۹ کلمه است.

۹. این اولین وحى ۱۰ کلمه اى، داراى ۷۶ حرف است ..................۱۹ ۴.

۱۰. سوره ۹۶ که از نظر ترتیب زمانى اولین سوره است، داراى ..........۱۹ آیه است.

۱۱. این اولین سوره از نظر ترتیب زمانى، از آخر قرآن ...............۱۹ همین است.

۱۲. سوره ۹۶ شامل ۳۰۴ حرف عربى است، و ۳۰۴ میشود............۱۹۱۶.

۱۳. آخرین سوره فرستاده شده(سوره ۱۱۰) شامل................۱۹ کلمه است.

۱۴. اولین آیه از آخرین سوره وحى شده (۱:۱۱۰) شامل ........۱۹ حرف است.

۱۵. ۱۴ حرف مختلف عربى، ۱۴ "پاراف قرآنى" مختلف (مانند ا . ل. م، از ۲:۱) را تشکیل میدهند که در ابتداى ۲۹ سوره قرار دارند. مجموع این اعداد میشود ۱۴+۱۴+۲۹=۵۷ یا ۱۹۳.

۱۶. مجموع ۲۹ سوره اى که "پارافهاى قرآن" در آنها آمده است میشود:

۸۲۲=۶۸+۵۰+..........+۷+۳+۲، و ۸۲۲+۱۴ (۱۴ مجموعه پارافها) میشود ۸۳۶، یا ۱۹۴۴.

۱۷. بین اولین سوره پاراف دار(۲) و آخرین سوره پاراف دار (۶۸)، ۳۸ سوره بدون پاراف وجود دارد.........................۱۹۳۸.

۱۸. بین اولین و آخرین سوره هاى پاراف دار...................۱۹ مجموعه پاراف دار و بدون پاراف وجود دارد.

۱۹. ۳۰ عدد مختلف در قرآن تکرار شده است: ۱،۲،۳،۴،۵،۶،۷،۸،۹،۱۰،۱۱،۱۲، ۱۹،۲۰،۳۰،۴۰،۵۰،۶۰،۷۰،۸۰، ۹۹،۱۰۰،۲۰۰،۳۰۰،۱۰۰۰،۲۰۰۰،۳۰۰۰،۵۰۰۰،۵۰۰۰۰، ۱۰۰۰۰۰، مجموع این اعداد میشود ۱۶۲۱۴۶، که میشود ......۱۹۸۵۳۴.

این خلاصه فشرده اى بود از معجزات ساده.
 


انشاء ریاضى
قرآن پدیده خاض و بى نظیرى در بر دارد که هرگز در کتاب دیگرى یافت نمیشود. ۲۹ سوره با ۱۴ مجموعه مختلف به اسم "پارافهاى قرآنى" (امضاء مخفف قرآنى ) آغاز میشوند که هر کدام شامل یک تا پنج حرف هستند. ۱۴ حرف، یعنى نصف حروف الفباء عربى، در این مجموعه ها بکار رفته است. اهمیت پارافهاى قرآنى از طریق الهى به مدت ۱۴ قرن حفظ شده بود و پنهان مانده بود. قرآن در آیات ۱۰:۲۰ و۶-۲۵:۴ درباره معجزه خود، بعنى اثبات نویسندگى الهى، میگوید که مقدر شده بود تا براى زمانى تعیین شده از قبل، پنهان بماند:آنها گویند، "چرا معجزه اى از طرف پروردگارش بر او نیامد "آینده از آن خدا است، پس منتظر باشید، و من هم با شما منتظر هستم." [۱۰:۲۰]

کسانى که کافر شدند گفتند، "این دروغى است که او با کمک مردم دیگر جعل کرد. " آنها کفر گفته اند و دروغ. دیگران گفتند، "افسانه هاى قدیمى است که او نوشته است؛ براى او شبانه روز دیکته شده." بگو، این از طرف کسى فرستاده شده است که راز آسمانها و زمین را میداند. او عفو کنده است؛ مهربانترین. 

[۶-۲۵:۴]پارافهاى قرآن قسمت مهمى از معجزه ریاضى قرآن را بر پایه عدد ۱۹، تشکیل میدهند.
زمینه تاریخى 
در سال ۱۹۶۸ به این نتیجه رسیدم که ترجمه هاى کنونى قرآن به انگلیسى، پیغام حقیقى آخرین کتاب خدا را در بر ندارند. براى مثال دو نفر از معروف ترین مترجمان قرآن، یوسف على و مارمادوک پیکتال، هنگام ترجمه ۳۹:۴۵ که معیار عظیم مشخص کننده قرآن است، نتوانستند بر سنتهاى دینى فاسدشان غلبه کنند.

هنگامکه تنها خدا دکر شود، قلب کسانى که به آخرت ایمان ندارند با بیزارى تنگ میشود. اما وقتى دیگران در کنار او ذکر شوند، راضى میشوند. [۳۹:۴۵]

جدول شماره ۱ : فهرست پارافهاى قرآنى و سوره هایشان

شماره

شماره سوره

اسم سوره

پاراف قرآنى

۱

۲

گوساله ماده

 ا. ل. م.

۲

۳

آل عمران

ا. ل. م.

۳

۷

برزخ

ا. ل. م. ص.

۴

۱۰

یونس

ا. ل. ر.

۵

۱۱

هود

ا. ل. ر.

۶

۱۲

یوسف

ا. ل. ر.

۷

۱۳

رعد

ا. ل. م. ر.

۸

۱۴

ابراهیم

ا. ل. ر.

۹

۱۵

سرزمین حجر

ا. ل. ر.

۱۰

۱۹

مریم

ک. ه. ى. ع. ص.

۱۱

۲۰

ط. ه

ط. ه.

۱۲

۲۶

شعرا

ط. س. م.

۱۳

۲۷

مورچه

ط. س.

۱۴

۲۸

تاریخ

ط. س. م.

۱۵

۲۹

عنکبوت

ا. ل. م.

۱۶

۳۰

رومیان

ا. ل. م.

۱۷

۳۱

لقمان

ا. ل. م.

۱۸

۳۲

سجده

ا. ل. م.

۱۹

۳۶

ى. س.

ى. س.

۲۰

۳۸

ص

ص

۲۱

۴۰

عفو کننده

ح. م..

۲۲

۴۱

مفصل

ح. م.

۲۳

۴۲

مشورت

ح. م. ع. س. ق.

۲۴

۴۳

تجملات

ح. م.

۲۵

۴۴

دود

ح. م.

۲۶

۴۵

زانو زدن

ح. م.

۲۷

۴۶

تپه هاى شنى

ح. م.

۲۸

۵۰

ق

ق

۲۹

۶۸

قلم

 ن و ن
یوسف على کلمه بسیار مهم "تنها" را در ترجمه خود حذف کرد، و بقیه آیه را با اضافه کردن کلمه "(خدایان)" تغییر داد. بنابراین، او کاملا این مهم ترین معیار قرآنى را از بین برد. او آیه ۳۹:۴۵ را اینطور ترجمه کرد:هنگامیکه خداى یکتا ذکر شود، قلب کسانیکه به آخرت ایمان ندارند پر از ترس و وحشت میشود؛ اما وقتى (خدایان) غیر از او دکر شوند، مشاهده میشود، آنها پر از شادى میشوند. (طبق گفته یوسف على) [۳۹:۴۵]اصطلاح "هنگامیکه خداى یکتا ذکر شود،" مانند گفته "هنگامیکه تنها خدا ذکر شود،" نیست، هر کسى میتواند خداى یکتا را ذکر کند و همچنین محمد یا مسیح را ذکر کند و هیچکس هم ناراحت نخواهد شد. اما اگر "تنها خدا ذکر شود،" دیگر نمیتوانید اسم دیگرى را ذکر کنید، و بسیارى از مردم- کسانیکه محمد یا مسیح را بت قرار داده اند- ناراحت خواهند شد. بنابراین، یوسف على نتوانست خود را راضى کند تا حقیقت قرآنى را نشان دهد، چنانچه این باعث آشکار شدن ایمان فاسدش میشد. 

مارمادوک پیکتال "تنها" را درست ترجمه کرد، اما معیار قرآنى را با قرار دادن عقاید شخصى خود در پرانتز، از بین برد؛ او ۳۹:۴۵ را اینطور ترجمه کرد:و هنگامیکه تنها الله ذکر شود، قلب کسانى که به آخرت ایمان ندارند متنفر میشود، و هنگامیکه کسانى که در کنار او (میپرستند)، ذکر شوند، مشاهده میشود! آنها خوشحال هستند. [۳۹:۴۵] (طبق مارمادوک پیکتال)هنگامیکه دیدم حقیقت کلام خدا اینطور تغییر داده شده، تصمیم گرفتم تا قرآن را ترجمه کنم، حداقل براى منفعت فرزندان خودم. از آنجاییکه حرفه من شیمى بود، و با وجود تاریخچه گسترده دینى من-پدر من صوفى مشهورى بود در مصر- من به خدا قسم خوردم که از آیه اى به آیه دیگر نروم مگر اینکه کاملا آنرا درک کنم.

من همه ترجمه ها و تفاسیرى را که میتوانستم پیدا کنم خریدارى کردم، آنها را روى میزى بزرگ قرار دادم، و ترجمه خود را آغاز کردم. اولین سوره، کلید، در چند روز کامل شد. اولین آیه از سوره ۲، "ا. ل. م." است. ترجمه این آیه چهار سال بطول انجامید، و مصادف شد با آشکار شدن "راز" الهى، معجزه عظیم ریاضى قرآن.

کتابهاى تفاسیر قرآنى به اتفاق آرا به این نتیجه رسیده بودند که " هیچکس معانى و اهمیت پارافهاى قرآنى ا. ل. م.، یا هر پاراف دیگرى را نمیداند." من تصمیم گرفتم تا قرآنى را در کامپیوتر بنویسم، و همه متن آنرا بررسى کنم، و ببینم آیا در میان این پارافهاى قرآنى رابطه اى از نظر ریاضى وجود دارد یا نه.

من از کامپیوترى استفاده میکردم که بوسیله خد تلفن به کامپیوترى عظیم متصل بود. براى امتحان فرضیات خود تصمیم گرفتم پارافهاى قرآنى تک حرفى "ق" از سوره ۴۲ و ۵۰ و "ص" از سوره ۷، ۱۹، و ۳۸، و "ن" (نون) از سوره ۶۸ را بررسى کنم. همانطور که در اولین کتابم معجزه قرآن : اهمیت الفباى مرموز (تولیدات اسلامى، سال ۱۹۷۳) نشان داده شده است، بسیارى از کوششهاى قبلى براى آشکار کردن این راز با شکست مواجه شده بود.

منبع : نماز هدیه ی الهی

q